Haberler N11 Entegrasyonu İle Satışlarınızı Katlayın

N11 Entegrasyonu İle Satışlarınızı Katlayın
Son yıllarda hızla önem kazanan e-ticaret ve hizmetleri; insanların hayatında gün geçtikçe daha fazla önem arz ediyor. Pazaryeri entegrasyonu, dijital platformda farklı pazar yerlerinin iletişiminin sağlandığı ve bunun veri akışlarını yazılımların sunulduğu bir hizmet olarak tanımlanabilir.
 
 
 
Pazaryeri Entegrasyonu faydaları şu şekilde sıralanabilir:
1-Aracısız tek panel üzerinden ürünlerinizi aktabilirsiniz.
2-Ürünlerinizi aktarırken ürün aktarım sınırı yaşamazsınız.
3-Ürünlerinizi,n11 mağazanıza sorunsuzca aktarır ve zamandan tasarruf edersiniz.
4-Siparişlerinizi ya da ürünlerle ilgili değişiklikler için n11 panelinde vakit harcamak zorunda kalmazsınız.
5-N11.com dan gelen siparişlerinizdeki müşteri bilgilerinin sistemde saklanması ve raporlama yapabilirsiniz.
6-Sınırsız olarak N11.com a ürün yayınlanabilirsiniz
 
Peki Daynex Yönetim Panelinde N11 entegrasyonu nasıl yapılır?
 

1. Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra Entegrasyonlar başlığı altında bulunan Pazaryeri Entegrasyonları başlığına tıklayınız. Açılan sayfada N11 başlığı karşısında bulunan, Entegrasyon Ayarları butonuna tıklayınız. Açılan sayfa N11 Pazaryeri için entegrasyon ayarlarını yapacağınız ekrandır. 
 
2. Durum, bölümünü Aktif olarak seçtikten sonra Key, Secret, Kargo başlıkları için N11'den almış olduğunuz bilgileri ekledikten sonra, kargo teslimat bölümüne kargo süresini yazınız. Ürün fiyat alanını ürün detayına eklemiş olduğunuz 1. fiyat mı yoksa 2. fiyattan mı alması gerektiğini seçiniz. Fiyat Zam ya da İskonto % bölümünden normal satış fiyatlarınız üzerine yüzde olarak zam ya da iskonto uygulayabilirsiniz. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra, web sitemizdeki kategorilerimizi N11 ile eşleştirmek için aşağıda bulunan "Kategori Eşleştirme Sihirbazına" tıklayınız. 
 
3. Açılan sayfada Eşleştirmek istediğimiz kategorinin karşısında bulunan "Eşleştirme" Butonuna tıklayınız; açılan ekranda N11 Kategorilerini görüntüleyeceksiniz ; Web sitenizdeki kategorilerinize en uygun kategoriyi alt kategorileri ile birlikte seçerek Kaydet’e basınız.
 
4. Tüm kategorileri Eşleştirme işlemini tamamladıktan sonra sıra Özellik Eşleştirme işlemi gelecektir; Özellik eşleştireceğimiz kategorinin yanında bulunan Özellik Eşleştirme butonuna tıklayınız. Açılan sayfada N11 için eşleştirmiş olduğumuz kategori için eşleştirmemizi istediği Özellik seçeneklerini görüntüleyeceksiniz. Kategori Özellik adı bölümünden kendi web sitemizde tanımlamış olduğumuz Özellikler ile eşleştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Özellik tanımlarken özelliğin üzerine gelindiğinde çıkan + simgesi bu özelliğin alt özellikleri olduğunu simgeler özelliğin üzerine tıklayarak alt seçenekleri açabilir ve eşleştirme yapabilirsiniz. 
 
Not: Zorunlu olmayan özellikleri, tanımlamak zorunda değilsiniz fakat; tanımlamanız, N11 web sitesinde yapılan filtrelemelerde ürünlerinizin kolay bulunabilirliği için önemlidir.
Entegrasyonunuz başarıyla sağlanmıştır!
   
 
1. N11 Mağazama ürünlerimi nasıl aktarabilirim? 

Tüm entegrasyon ayarları tamamlandıktan sonra, Ürün yönetimi başlığı altında bulunan Ürün yönetimi başlığına tıklayınız. Burada aktarmak istediğiniz ürünleri tek tek seçerek ya da toplu şekilde işaretleyerek yukarıda bulunan N11'e aktar butonuna tıklayınız. Ürünleriniz aktarıldıktan sonra Başarılı şekilde aktarılmıştır diye bir uyarı metni görüntüleyeceksiniz.
 
2. N11 mağazama aktardığım ürünlerimi nasıl görüntüleyebilirim?
Ürün yönetimi başlığı altında bulunan N11 Ürün yönetimi başlığına tıklayarak N11'e     aktarmış olduğunuz tüm ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

 
3. N11 siparişlerimi Web sitem üzerinden nasıl takip edebilirim? 
Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra, Sipariş Yönetimi başlığı altında bulunan "N11 Siparişler" başlığına tıklayınız. Açılan sayfada N11'den gelen tüm siparişlerinizi detaylı şekilde görüntüleyebilir ve faturalandırabilirsiniz.

 

 

6706 kez okundu