Öneriler/Makaleler E-Ticaret ile Kazanmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

E-Ticaret ile Kazanmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

E-ticaret düşük bir yatırım maliyetiyle ürünlerin geniş kitlelere kolaylıkla ulaştırılmasına imkan tanıması nedeniyle en çok tercih edilen yatırım alanlarından bir tanesi haline geldi. Fakat her sektörde olduğu gibi e-ticaret alanına da atılmak için belirli riskler göz önünde bulundurulmalıdır.

Her ne kadar e-ticaret alanında alınan risk, pek çok farklı sektöre göre daha düşük olsa da bu risklerin farkında olmak ve önlemlerini mümkünse baştan almak, değilse de bazı yanlışları düzeltmek başarı ihtimalini de arttıracaktır.

İşte e-ticaret sitelerini başarısızlığa sürükleyen hatalardan bazıları;

Google’da Ana Sayfada Yer Almamak

Dünyanın en iyi e-ticaret sitesini yapmış bile olsanız eğer müşterileriniz sitenizi arama motorlarında bulamıyorlarsa sitenizin ne kadar iyi olduğunun da bir önemi kalmıyor. Bu yüzden sitenizin arama motorlarında bulunabilir olmasına yönelik arama motoru optimizasyonu çalışmalarına önem vermeniz çok önemlidir.

Daynex İnternet Teknolojileri olarak bu anlamda profesyonel optimizasyon hizmeti vererek müşterilerimizi Google’da ana sayfaya taşıyoruz.

Ürün Çeşidinin Az Olması

E-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcılar karşılarında çeşit görmek isteyeceklerdir. Eğer e-ticaret sitenizde yeteri kadar ürün yer almıyorsa, sınırlı seçenekler arasında aradığını bulamayan kullanıcılar sitenizi bir daha dönmemek üzere terk edebilirler. Bu nedenle ürün çeşitlerinizi çoğaltmak, hem daha fazla müşteriye hitap edebilmek, hem de müşterilere ilgilendikleri ürünlere benzer daha farklı seçenekler sunabilmek açısından önemli bir noktadır.

Sosyal Medyanın Aktif Olarak Kullanılmaması

Facebook, Twitter gibi sosyal ağ sitelerinin müşterilerinizin internet üzerinde en sevdikleri buluşma yerleridir. Buradaki büyük potansiyeli gözden kaçırmak ve sosyal ağ pazarlamasına yönelik çalışma yapmamak bile tek başına e-ticarette başarısız olmanın bir nedeni olabilir. Çünkü rakiplerinizin hemen hemen tamamı şu anda sosyal ağlar üzerinde kendilerini ve ürünlerini tanıtıyorlar. Sizin de vakit geçirmeden e-ticaret sitenizin Facebook sayfasını ve Twitter hesabını açıp kullanmaya başlamanızda fayda var. 

695 Liraya Tam Donanımlı Sanal Mağazanızı Kurmak İçin Tıklayın.

51811 kez okundu